KARGO & İADE

KARGO POLİTİKASI

Alışverişlerinize bağlı siparişleriniz PTT kargo ile gönderilmektedir.

Perican Takı Aksesuar online mağazası siparişinizi 'Aynı gün ya da en fazla 3 iş günü' içerisinde kargolamaktadır.

Hasarlı kargo ürünlerinizin iadesi ürün elinize ulaştıktan sonra 1 gündür.

Havale EFT'de 90 TL ve üzeri alışverişlere 'Ücretsiz Kargo'

Banka ve Kredi Kartı ile 100 TL ve üzeri alışverişleriniz için 'Ücretsiz Kargo

Ücretsiz Kargo kapsamı dışındaki sepet tutarları için güncel ücret alışveriş sepeti sayfasında yer almaktadır.

İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI

SİPARİŞ İPTALİ

 

Herhangi bir siparinizi 'kargoya verilmeden önce' iptal etmek istediğinizde pericantakiaksesuar@gmail.com e-posta adresine siparişin numarasını ve iptal talebinizi bildirerek iptal işlemini başlatabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden tarafınıza dönüş yapılarak iptal talebi süreciniz ilerletilir.

 

Siparişinizin iptali gerçekleştirildikten sonra bedel iadesi için bankanıza talimat verilmektedir. Bankanıza bağlı olarak talimatı takip eden 1-10 iş günü içinde ürün bedeli kredi kartınıza aktarılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde

Perican Takı Aksesuar'ın bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

 

HASARLI ÜRÜN İADE/DEĞİŞİM

 

İade Süresi

 

Teslim edilen siparişleriniz için sadece kargoda hasar görmüş ürünleri iade/değişim yapabilirsiniz. Tarafımızca hasarlı ürün iadesi kabulü için; kargo ablajı ve ürün ambalajında olan hasarları kargo görevlisinden isteyeceğiniz "Kargo Hasar Tespit Tutanağı" yazılı olarak işletmeniz gerekir.

 

Bize açacağınız iade talebinde, Kargo Hasar Tespit Tutanağı fotoğrafı, ürünün kargodan hasarlı geldiğine dair hasarlı kargo ambalajı, hasarlı ürün ambalajı ve ürün fotoğraflarını sizden isteyebiliriz. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 1 gün içerisinde hasarlı ürününüzü iade edebilirsiniz.

 

HASARLI ÜRÜN İADE/DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

Ürün teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Tarafınızdan kullanılmış veya lekelenmiş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ve satın alım belgesi tarihi 7 günü geçmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

HASARLI ÜRÜN İADE/DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

 

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde ürünün satın alım belgesi ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz. Satın alım belgesi tarihi 7 günü geçmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

Hasarlı iade için talep açtığınız ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir.

 

İade edeceğiniz ürünü orijinal satın alım belgesi ve satın alım belgesi arkasındaki “İade Formu”nu doldurarak, kullanılmamış ve hasar görmemiş şekilde PTT Kargo ile

Perican Takı Aksesuar iade adresine karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

 

Satın alım belgesiz gönderilen hasarlı iade ürünleri tarafımızca kabul edilmemektedir.

İade ettiğiniz ürün bize ulaştığında size e-posta ile bilgi verilecektir. Herhangi bir sorunuz olduğu takdirde pericantakiaksesuar@gmail.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Hasarlı Ürün İade Adresimiz

Bağlarbaşı Mah. Karanfiller Sk. No:12 D:2 Maltepe/İstanbul

 

Hasarlı Ürün İade Gönderimi

Hasarlı iade kargo ücreti Perican Takı Aksesuar'a aittir. İadelerinizi PTT Kargo şirketi ile iade adresimize karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. PTT Kargo şirketi haricinde farklı kargo şirketlerinden gelen karşı ödemeli gönderilerin kargo ücreti size aittir.

 

Hasarlı Ürün İade Süreci

 

Ürününüz iade adresimize ulaştıktan sonra ekibimiz tarafından incelenmektedir. Hasarlı iadesi kabul edilen ürünün için ürün iade adresimize ulaştıktan sonra bedel talebi 5 iş günü içerisinde alışverişinizde kullanmış olduğunuz karta iade edilir. Kartınıza ürün iade bedeli bankanız tarafından 10 iş günü içinde yapılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde Perican Takı Aksesuar bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

 

Hasarlı Ürün İade Bedelinin Kartınıza Yansıma Şekli

İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır. Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli bankanız tarafından taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür; Perican Takı Aksesuar tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir ve yaklaşık 10 iş günü içinde ekstrelerinize yansır.